Mistrzowska obsługa klienta

Energia sprzedaży!👍👍👍

Ten wpis za mną chodzi od 4 tygodni.

♥️Uwielbiam kupować produkty, usługi i doświadczać wszystkiego co związane z niesamowitą obsługą. Ostatnio ze skanerem w oku na każdy element sprzedaży!👩‍💼🧑‍💼

Jak łatwo można położyć temat i jak jeszcze łatwiej można spowodować , że doświadczenie kupującego jest poza jego oczekiwaniami w pozytywnym słowa tego znaczeniu.

Wystarczy dodać dobrą energię do sprzedaży i rzetelnie przeprowadzić przez proces zakupowy.

Nie sprzedawać z poziomu:

➡️Desperacji

➡️Potrzeby(tak! Jakkolwiek to brzmi)

➡️Manipulować w procesie zakupu.

➡️Sprawiać ze klient czuje się

świetnie po zakupie naszych produktów czy usług, a nie jak frajer który myślał coś innego bo to wynikało z oferty, a wyszło inaczej.

Wszystkich tych stanów doświadczyłam.😱

Jak łatwo można było te fatalne praktyki zamienić w niesamowite doświadczenie.

Wystarczyło obdarzyć kupującego uwagą.

✅Tak tyle i tylko tyle.

⛔️Wszystko w tym procesie obija się o brak zrozumienia ze strony sprzedawcy co tak faktycznie sprzedaje oraz błędne jego założenia.

Miałam przyjemność pracy z dwiema fotografkami ostatnio. 📷📸W przypadku jednej z nich cena mojej usługi na etapie zapłaty wzrosła o 100% i tu ponoć nie powinnam się dziwić bo przecież tego o co prosiłam nie dało się zrobić w takim czasie jaki ona podała w wycenie, a po to wcześniej pytałam, aby wiedzieć.

❓Pytanie kto powinien to wiedzieć, ile MNIEJ-WIECEJ potrzeba czasu, aby konkretną sesję wykonać? Oczywiście bufor należy dodać, ale bufor to nie jest potrojenie czasu usługi.

To jest po prostu niedorzeczne.

⏰Jeżeli mamy doświadczenie w tym co robimy to wiemy ile to powinno trwać co będzie potrzebne i ile to będzie kosztować. 💰Działanie przez założenie że przecież tego nie da rady zrobić w tym czasie i stawianie klienta w pozycji idioty jest absolutnie poniżej jakiegokolwiek poziomu. Po co zatem oferta wysłana z kosmosu, jak tu ona nie mogła być dopasowana. BRAK PROFESJONALIZMU. Ta pani fotograf gdyby tylko sprawiała że całe doświadczenie współpracy było top of the top miałaby strumień 🏞️poleceń z mojej strony. Uczucie jakie zostało po takiej współpracy nie pozwoli mi na puszczenie tego dalej.😡

Fotograf nr 2 FANTASTYCZNY VIBE. Pełen profesjonalizm , dostałam więcej niż oczekiwałam, dostałam rzeczy których się nie spodziewałam, dokładnie w zaproponowanym w ofercie czasie i warunkach finansowych. 💰Skutek kupiłam 3x więcej zdjęć niż planowałam. Będziemy stale współpracować w szerszym zakresie i już poleciłam ją kilku koleżankom, a to dopiero początek.

Wystarczy dobrze wykonać usługę i dopilnować, aby klient miał przyjemność w trakcie i po jej zakupie.

ABSOLUTNIE mistrzowska obsługa klienta to mój cel nr 1 zarówno w moich szkołach, jak i procesach które mam przyjemność prowadzić. Trzeba zrobić rewizje procesu sprzedażowego, poprawić co trzeba i uczynić z własnych klientów najlepszych przedstawicieli handlowych. Wbrew pozorom to jest bardzo proste, a tak mało uwagi temu poświęcamy.

Z sobotnim pozdrowieniem Bezrąk.

Ostatnie posty